Move Your Ass

Tak v srpnu nám to konečně zase začalo, Bohemka se vrátila zpátky, i když jen do 3. ligy, a nám všem skončila víc jak půlroční abstinence!

Již přípravné zápasy nasvědčovaly tomu, že zájem bude obrovský (1. přátelák navšívilo téměř 1000 lidí!!!). O tom, jak nám všem chyběla svědčí i průměrná návštěva (okolo 5000), kterou se nemůžou pyšnit ani týmy v 1. lize! První zápas sledovalo neuvěřitelných 7300 fans, desítky novinářů a štáby TV, což je ve 3. lize naprosto nevídaná věc!!!

K prvnímu zápasu se nám podařilo vydat již 3. číslo Bohemáka + se spolupodílet na perfektní atmosféře pod hodinama, díky velkému množstvní pyrotechniky (spoustě z nás ten zápas jistě připomenou spálená záda mikin, bund a triček). Na každný z dalších zápasů se nám podařilo připravit nějaké choreo (ohně, dýmy, tapety, novou sektorovou vlajku 10×10 m k oslavě 100 let trvání klubu), za zmínku jistě stojí i tapeta se vzkazem pro fans Baníku Ostrava (My do Holandska jezdit nemusíme), kteří vyzývali ostatní fans, aby si jeli zahulit do Holandska (Baník se totiž utkal s holandským týmem v poháru UEFA).

Bohemians Ultras

Na utkání s Chomutovem dorazilo i 40 fans St. Pauli a jejich vlajky, na plotě Ultra Sankt Pauli – Remember 2.WW, Fight Fascism a na tyči uprostřed kotle byly ozdobou skvělého odpoledne, kdy Klokani rozdrtili soupeře neuvěřitelným výsledkem 6:0!!!, což bylo pro německé přátele opravdu perfektním zážitkem, po jejich sobotním zápase v Chemnitzu (0:0), kdy se nechali slyšet i starší fans, že to byl jeden z nejhorších zápasů SP za posledních 10–⁠15 let. Týden nato se Bohemka utkala na Strahově s týmem vystupujícím pod naším jménem, Střížkovem, který si pronajal jméno Bohemians Praha v době, kdy nebylo jasno o osudu klubu, a proto hrajeme pod názvem Bohemians 1905! Utkání i přes nepříznivý čas výkopu (sobota 10:15) shlédlo téměř 5000 lidí a v pondělí jsme právem zaplnili sportovní stránky všech novin, a opět jsme se dostali do TV zpráv. Obzvlášť nápis KAPR KLOKANA NEULOVÍ se těšil značné popularitě (pozn. Kapr je majitel Střížkova)! Je třeba říct, že na tenhle špíl se připravili i další fans, nejenom Bohemians Ultras. Takže se bylo na co koukat!

Na říjen je naplánováno v rámci tzv. akčního tádne proti rasismu (pořádaného FARE) další číslo Bohemáka + další překvapení, ale o tom zase příště! A nezapoměňte občas mrknout na www.fc-bohemians.cz

FORZA BOHEMKA


Převzato z 11. čísla tištěného fanzinu Move Your Ass

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek