Mladší žáci mají titul !!!

A jen taková zajímavost o mládeži Bohemians.

K důležitému zápasu, se všemi kluky na lavičce (byli i v civilu), ale bez vedoucího mužstva Miroslava Nerada, který třicet minut před zápasem složil funkci, nastoupili mladší žáci proti celku z Pardubic. Ten na jaře vybojoval úctyhodných 17 bodů, když po podzimní sezóně měl na kontě pouhý bod za remízu 2:2 v Náchodě-Deštné. Matematika byla jasná – pokud vršovický tým zvítězí, může slavit titul a zajistí si tak prvenství v České lize již dvě kola před koncem sezóny.

Obě mužstva nastoupila v prvním poločase za stálého deště. Svěřenci trenéra Pavla Richtrmoce chtěli hrát kombinačně po zemi, nezvedat balón, ale to se jim zpočátku vůbec nedařilo. Jednak proto, že soupeř dobře napadal a byl velmi tvrdý v osobních soubojích. O poločase reagoval trenér trojím střídáním, čímž tým zlepšil jak pohyb na hřišti, tak i přesnost přihrávek. Mužstvo Pardubic evidentně v této fázi utkání nedrželo s vršovickými hráči krok a přišel trest v podobě úvodní branky. Ve 45. minutě zatáhl míč po pravé straně velmi dobrý Barták, přihrál Havlovi, před kterým zbývala už jen prázdná branka – 1:0! Byl to velice důležitý gól, po které pardubičtí hráči nestačili fyzicky (na lavičce měli pouze jednoho střídajícího). Na lavičce Bohemians 1905 už chyběl vedoucí mužstva, pan Nerad. Ke konci utkání se blýskl i kapitán Nerad, který napálil z voleje levačkou a přidal pojistku v podobě druhé branky. Třetím gólem završil svůj vynikající výkon Barták, který šel sám na branku a vychutnal si tak brankáře hostí!

„Co se týče soutěže, teď máme sedmibodový náskok, který už je nedostižitelný. Samozřejmě se budeme snažit soutěž dohrát v klidu a připravovat se na mistrovství republiky, které se koná v úterý 19. června v 10 hodin ráno v Litomyšli“, uvedl trenér Richtrmoc.