Bitka v sektoru – „pravice“ vs. „levice“

Protože k události před sedmi lety koluje stále jedna verze a především proto, že se opakovaně vytahuje na světlo, rozhodli jsme se k tomu sepsat pár slov a stále omílané lži vyvrátit. Činíme tak zcela výjimečně, protože si stále myslíme, že co se doma navaří, to se má doma taky sníst.

Jsme si samozřejmě vědomi toho, že určitá skupina lidí svůj názor ani poté nezmění a bude za jedinou a pravdivou verzi považovat nadále tu již tolikrát opakovanou. Těm ani primárně tento text určen není. Je určen naopak široké fanouškovské veřejnosti, aby si mohla konečně udělat objektivnější obrázek.

Den před zápasem mezi Bohemkou a Táborskem jsme pořádali tradiční turnaj v malé kopané LFHR (Love Fotball Hate Racism). Toho se opět zúčastnili hráči i hráčky z ciziny. Poprvé a naposledy, tedy zcela ojediněle, i punkáči z Maďarska. Dále i fanoušci MTZ-RIPO Minsk a AS Trenčín.

Všichni účastníci byli jako obvykle zváni na after party po turnaji a na domácí zápas Bohemians konající se následující den. Byli zváni na fotbal, nikoliv na rvačku.

Během turnaje jsme dostali echo z Ďolíčku, že se v něm něco chystá, a že si tam Berserk má schovávat zbraně. Tuto informaci jsme si ponechali v organizační skupině a nepouštěli ji ven, jednak proto, že to samozřejmě mohla být fáma, a taky abychom nerušili skvělou atmosféru turnaje.

Turnaj tedy pokračoval v míru dál a po něm následovala opravdu vydatná párty hard s koncertem, po které měl druhý den kdekdo pořádnou kocovinu. Zejména stále propíraní Maďaři, kteří údajně byli na zápase Bohemians s Táborskem. Nebyli. Ožrali se tak, že netrefili ani na autobus směr Budapešť odjíždějící v čase zápasu. Situaci muselo narychlo řešit pár Povalečů a svážet je auty na nádraží.

Na stadion se tak vydala klasická parta Povalečů s jedním jediným Bělorusem a několika Slováky. Jejich počet by se jistě dal spočítat na prstech jedné ruky. Zbytek vyspával kocovinu. Šlo se z hospody 100 piv (dnešní Vakuum), ve které byl sraz, přímo na stadion a na něj se došlo bez jakýchkoliv incidentů. Berserk Young tedy nedostal bití od levičáků a nedostal ho ani mimo stadion, jak je uváděno.

Před začátkem zápasu proběhl na stadionu drobný střet poté, co se pár mladých Berserků prsilo v kotli novou módní kolekcí známé neonacistické značky. Po výměně názorů proběhla i výměna pár ran, čímž pro nás byla celá situace ukončena. Ne tak pro mladé, kteří utíkali k Pepíčkům. Jak vypadal jejich popis situace, to samozřejmě nevíme.

Výsledkem ale bylo, že během chvíle přišlo do kotle několik chuligánů (na fotkách v šedo-modrých mikinách) ze starého (rozuměj původního) Berserku, doprovázeni jedním vyjednavačem v kšiltovce a s pivem v ruce, známým to přítelem (kriminální) Policie. K jejich smůle si začali zlost vylévat na Bělorusovi, který jim nerozuměl ani slovo, ale na následný útok dokázal bez problémů zareagovat a strhnout zbylé lidi kolem sebe v protiútok, který je vidět na videu. Zde je třeba důrazně zmínit, že pokud by bylo s námi v kotli přítomno takové množství lidí z půlky Evropy, jak je stále dokola omíláno, útok by vypadal úplně jinak. A pokud by někdo stále trval na tom, že tam s námi půlka Evropy byla, tak by se musel smířit s tím, že se prakticky nikdo z nich nezapojil. Na videu opravdu není aktivních několik desítek lidí…

To bylo poslední, co se ten den událo, mj. proto, že pak už začala úřadovat PČR. Do poločasu se vrátil vyjednávač v kšiltovce se svými kamarády, ale ne těmi z Berserku. Vrátil se přímo s kriminalisty, majícími v rukou kameru se záznamem prvního poločasu, a ochotně jim ukazoval, kde tváře z videa hledat na tribuně pod hodinami.

Po tomto dobrodiní skončila většina lidí v rukou Policie, Bělorus dokonce v rukou Policie cizinecké. Děkujeme!

Nutno dodat, že hools MTZ-RIPO Minsk, dříve Partizanu Minsk, mají s hools Bohemky (rozuměj s Berserkem) dlouholeté vazby a byli to tehdy hools z Minsku, kdo L.P. 2007 pomohl Bohemákům v nedávno vzpomínané bitce s Opavou. Té se ostatně účastnili i jiné tváře z videa řazené mezi Levici. Vlajka MTZ-RIPO byla dokonce několikrát věšena v kotli Bohemky jak před zápasem s Táborskem, tak i po něm, a to za plného vědomí Berserku. Ironie, že?

Také je třeba uvést do souvislostí, že v té době dělal mladý Berserk tomu starému skutečně špatnou pověst. Dokázal leda přepadat osamocené Bohemáky, když se provinili skínskou/punkáčskou vizáží, a brát jim šály. Dokonce jednou sebrali všechnu svou odvahu, aby ukradli místní kavárně prapor St. Pauli, který měla kavárna spolu s vlajkou Berlína volně na ulici.

Horší už to bylo, když se měl Berserk Young postavit sobě rovným. Mladí Povaleči několikrát v té době nabízeli střet buď mezi jednotlivci, nebo počet na počet. Fair Play. Marně.

Na druhou stranu pokud Berserku Young teklo do bot, naši pomoc neodmítal. V Opavě jsme jim vytáhli trn z paty, a to když Berserk přijel v malém počtu vlakem, protože mu odpadly autobusy, a tedy i lidi. Byli v oslabení a my (opět) upřednostnili Bohemku nad Antifašismem. Naivní.

Dále třeba příhoda z večera, kdy Bohemka doma hrála pohárový zápas s Jabloncem, po kterém v Edenu slavili Sešívaní s Hajdukem Split jeho založení. Tenkrát se mladí Berserci hodně proběhli, než doběhli do jedné nejmenované restaurace se zahrádkou, ve které se ukryli před lynčem od Slávistů posílených Chorvaty. Lynč za ně dostal jeden jediný Bohemák, který si tam dával po fotbale rande. Byl z Barflies. Hrdinové z BY vylezli z úkrytu až poté, co odjela i PČR.

A historka o tom, jak si mladej Berserk objednal samolepky a nedokázal je zaplatit, tak se výrobce obrátil na ultrasáky, aby za chuligány zaplatili aspoň náklad? To už snad ani nestojí za zmínku. Prostě frajeři!

Chápeme, že historka o chrabrém, takřka heroickém, střetu podobajícímu se bitvě u Thermopyl, měla a má pomoci napravit ztracenou reputaci jedné z nejrespektovanějších tuzemských hools skupin, ale ten den se nestřetla pravice s levicí, jen zmatený Berserk opět střílel do vlastních řad.

Kdo ví, ten ví, a kdo neví, určitě teď čumí!

Bohemians vs. Táborsko

Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko
Bohemians vs. Táborsko

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek