Fotbalová mánie pro část zelenobílých začíná již v sobotu na tomto divizním zápase. Měsíc dopředu se objevují informace o příjezdu Brňanů podpořených jejich přáteli ze Slovanu do Plzně, a protože se nám to jeví velice zajímavě, domlouváme s fans Senca účast na této atraktivní akci. Z Prahy nás nakonec vyráží dvacet. Po příjezdu do Plzně se spojujeme s dvanácti chuligány Senca a očekáváme domluvený střet v parku.

Zkoušíme navrhnout pravidla boje, ale bez odezvy ze strany hostů. V desáté minutě zápasu přicházíme na stadion a připravujeme pyrotechniku. O poločase se ozývají Klatováci a oznamují příchod za deset minut. Sotva se objevují u stadionu, okamžitě zahajujeme útok. Proletí i nějaký koš – pravidla nebyla určena. Hosté brzy bez většího odporu obracejí své kroky a mění je na zmatený útěk. Většina je však chycena a propuštěna až po kvalitní masáži celého těla. Celá akce se odehrává bez účasti policie. Na naší straně stojí 32 bojovníků, soupeř hlásí 25. Rozcházejí se pouze počty Brna a Slovanu. Kdosi hlásí pět a pět, jiný zase dva z Brna a jeden z Bratislavy.

Domácí na zápase předvádějí choreo, které se nevidí ani v první lize. Odpalují tři modré dýmy, jeden oranžový a tři papírovky. K tomu vlajky na tyčích. To vše na divizním utkání, výborná akce.

převzato z Football Factory č. 18